Klej do zadań specjalnych

podlogaWykończenie pomieszczeń, tarasów i balkonów przy pomocy płytek wykonanych z różnych materiałów jest praktycznym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać o tym, że bardzo duże znaczenie ma wybór właściwego kleju, który powinien być dopasowany m.in. do rodzaju podłoża oraz warunków panujących w danym miejscu.

Coraz częściej zamiast ceramiki stosuje się różne alternatywne rozwiązania, na przykład szkło lub gres. Klej do płytek tego rodzaju powinien posiadać odpowiednie właściwości i parametry. Istnieją także podłoża, które wymagają zastosowania właściwych rozwiązań, na przykład drewno. W takich wypadkach należy zwrócić szczególną uwagę na wybór skutecznych metod zamocowania okładziny. Zakup odpowiedniego kleju do płytek ma także bardzo duże znaczenie w przypadku miejsc takich jak taras lub basen, gdzie podłoże będzie narażone na częsty kontakt z wilgocią. W takim przypadku również należy zdecydować się na zaprawę klejącą, która będzie posiadała odpowiednie parametry.

W nietypowych sytuacjach najlepiej powierzyć wybór kleju do płytek specjaliście, który zna parametry dostępnych produktów i zastosuje optymalne rozwiązanie. Dzięki temu wykończenie będzie trwałe i odporne na działanie niekorzystnych czynników.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>